Genç Cesur Yürekler, Bir Kez Daha Avrupa'nın Zirvesinde!
U22 Genç Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.
![Milli Takımlar](http://archive.sportando.basketball/sportando/images/loghi/28.jpg)
U22 Genç Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, 'son şampiyon' apoleti ile katıldığı 2018 U22 Genç Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonası'nın finalinde karşılaştığı Almanya'yı 67-64 mağlup ederek üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaştı.
![](http://archive.sportando.basketball/upload/02b03a9818e9d.jpg)
Mücadelede oldukça dengeli ve çekişmeli geçen ilk periyodu 22-21 önde tamamlayan Ay-Yıldızlılarımız, ikinci çeyrekte rakibine oranla daha etkili bir oyun sergileyerek soyunma odasına 40-31'lik üstünlükle girdi. Yine büyük çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrekte de rakibinin gerisine düşmeyen Cesur Yürekler, maçta üçüncü periyodu da 53-49 önde bitirdi. Oyunda heyecan dozajının iyice yükseldiği son çeyrekte maçın kontrolünü elinde tutan Millilerimiz, güç rakibi karşısında skor üstünlüğünü de elinde tutarak 67-64'lük galibiyetle üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.
Ay-Yıldızlı ekibimizde 14/19 saha içi isabetiyle oynayan Mücahit Günaydın, kaydettiği 32 sayı, 13 ribaund ve 3 asist ile en etkili oyuncumuz olurken, tıpkı Mücahit gibi oyundan hiç çıkmadan maçı tamamlayan Enes Bulut da 10/15 şut isabetiyle 20 sayı, 8 ribaund ve 4 asist ile öne çıkan bir diğer oyuncumuz oldu.
![](http://archive.sportando.basketball/upload/cd22db0a05800.jpg)
![](http://archive.sportando.basketball/upload/02b03a9818e9d.jpg)
Mücadelede oldukça dengeli ve çekişmeli geçen ilk periyodu 22-21 önde tamamlayan Ay-Yıldızlılarımız, ikinci çeyrekte rakibine oranla daha etkili bir oyun sergileyerek soyunma odasına 40-31'lik üstünlükle girdi. Yine büyük çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrekte de rakibinin gerisine düşmeyen Cesur Yürekler, maçta üçüncü periyodu da 53-49 önde bitirdi. Oyunda heyecan dozajının iyice yükseldiği son çeyrekte maçın kontrolünü elinde tutan Millilerimiz, güç rakibi karşısında skor üstünlüğünü de elinde tutarak 67-64'lük galibiyetle üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.
Ay-Yıldızlı ekibimizde 14/19 saha içi isabetiyle oynayan Mücahit Günaydın, kaydettiği 32 sayı, 13 ribaund ve 3 asist ile en etkili oyuncumuz olurken, tıpkı Mücahit gibi oyundan hiç çıkmadan maçı tamamlayan Enes Bulut da 10/15 şut isabetiyle 20 sayı, 8 ribaund ve 4 asist ile öne çıkan bir diğer oyuncumuz oldu.
![](http://archive.sportando.basketball/upload/07686a608becc.jpg)
![](http://archive.sportando.basketball/upload/cd22db0a05800.jpg)